УАППО

Українська асоціація представниць правоохоронних органів

Поодинці ми сильні,
разом ми могутні

Рахі Ворія

Новини, Слайдер — УАППО в обличчях. Лариса Наливайко

УАППО в обличчях. Лариса Наливайко

У рубриці “УАППО в обличчях” знайомимося ближче з представницями Асоціації. Кожній із них ми ставимо 5 питань – про робоче й особисте. Наступною героїнею рубрики стала проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук Лариса Наливайко.

Як ви стали правоохоронцем, що підштовхнуло обрати цей фах?

– Я працюю в правоохоронній сфері вже 15 років, хоча й не є атестованим співробітником. При цьому, мені випала висока честь стати першою жінкою-проректором за майже 55 років існування ДДУВС.

Робота в ДДУВС – це те, що я дійсно люблю і що мені приносить задоволення. Я люблю цю роботу за творчість, процес створення чогось нового, за колектив однодумців, які прагнуть розвивати університет для наших студентів і курсантів.

Жінок, котрі працюють у нібито “чоловічих” професіях, не завжди сприймають як рівних. Зокрема через це, деякі жінки не стають тими, ким би справді хотіли бути. Які поради ви б дали жінкам, котрі працюють або планують працювати у правоохоронній сфері?

– Я впевнена, що сьогодні немає жодної людини, яка б ніколи не зіштовхувалась у своїй професійній діяльності з певними стереотипами. Це стосується як жінок, так і чоловіків. Стереотип, що жінки не можуть працювати у певних професіях, уже давно не відповідає сучасним реаліям. Так само, як і сам поділ на “жіночі” і “чоловічі” професії. Ми маємо звільнитись від цих хибних уявлень через впевненість у власних можливостях, і найголовніше – через бажання працювати і наполегливість у своїх починаннях.

Вважаю головною порадою і жінкам, і чоловікам, які працюють у правоохоронній сфері чи в інших складних, але необхідних суспільству сферах, – ніколи не зважати на стереотипи, а сміливо йти вперед і реалізувати себе. Якщо ви зіткнулися з перешкодою, яка вам здається непереборною, пам’ятайте, що немає нічого неможливого для людини, яка любить свою роботу та прагне реалізувати свою мрію.

Що, на вашу думку, варто робити в забезпеченні рівних прав жінок і чоловіків у правоохоронних органах та як УАППО допомагає вам це втілювати?

– МВС на сьогодні є флагманом у забезпеченні гендерної рівності, міністерство є прикладом застосування новаторських підходів і практик у забезпеченні рівних прав жінок і чоловіків у правоохоронних органах. Звісно, в ДДУВС ми орієнтуємося на найкращі ідеї та втілюємо їх з урахуванням своїх особливостей.

На мою думку, застосування навіть найефективніших підходів не буде результативним без широкої інформаційної кампанії, спрямованої на подолання гендерних стереотипів.

Системі правоохоронних органів потрібне подальше висвітлення питань рівності чоловіків і жінок на особистих прикладах співробітників. Саме УАППО вдало демонструє цю практику та доводить, що змінювати ситуацію краще власним прикладом. УАППО надихнуло нас запустити в ДДУВС власний інформаційний проєкт “Рівність заради безпеки”, що реалізується спільно з Українським Жіночим Фондом та Коаліцією “Дніпро 1325”. Це серія інтерв’ю жінок і дівчат, в яких вони діляться своїми думками і досвідом.

Що вас надихає в житті і спонукає рухатись уперед?

– Забезпечення гендерної рівності потребує сміливих вчинків і активних лідерів. Мене надихає думка про те, що наші діти, наші курсанти і студенти зможуть жити у світі, де немає місця насильству, дискримінації, соціальній нерівності. Заради цього варто рухатись уперед, удосконалювати себе і мотивувати оточення.

Для мене надзвичайно важливими є однодумці і командна робота. Ми створили перший і поки єдиний в Україні науковий осередок Національної академії правових наук України з гендерної проблематики – Навчально-наукову лабораторію дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності для проведення фундаментальних і прикладних досліджень. Я бачу потенціал і бажання наших курсантів та студентів будувати світ без гендерної нерівності й стереотипів, їхню щиру зацікавленість і турботу про майбутнє нашої держави.

Які люди чи події найбільше вплинули на ваше становлення як особистості?

– Дуже багато подій, що відбуваються в Україні зараз і в минулому впливають на мій світогляд. Прикладом для мене завжди були активні й сміливі люди, які своєю наполегливою працею і добрими вчинками приносять користь державі й суспільству. Не важливо, чи це відомий досвідчений державний діяч, чи курсант, який ризикуючи собою врятував життя людині. Я ціную в людях чесність, наполегливість, працелюбність і активність.

Особистий кабінет
Запам'ятати мене
Ми у Facebook
Ми у Twitter
Підтримати УАППО