УАППО

Українська асоціація представниць правоохоронних органів

Поодинці ми сильні,
разом ми могутні

Рахі Ворія

Новини, Слайдер — УАППО в обличчях. Редван Усеінов

УАППО в обличчях. Редван Усеінов

Ідею гендерної рівності в правоохоронних органах підтримують як жінки, так і чоловіки-правоохоронці. Тож сьогодні в рубриці “УАППО в обличчях” знайомимо вас саме з таким представником Асоціації. Це начальник Патрульної поліції Вінницької області капітан поліції Редван Усеінов.

Як ви стали правоохоронцем, що підштовхнуло обрати цей фах?

– Ще шість років тому я й гадки не мав, ким буду зараз. Жив у Криму. У 22 роки повернувся з армії. Після анексії Криму трохи пожив при російській владі, і мені це дуже не сподобалось. У 2014 році переїхав до міста Києва і вирішив спробувати себе в патрульній поліції.

Жінок, котрі працюють у нібито “чоловічих” професіях, не завжди сприймають як рівних. Зокрема через це, деякі жінки не стають тими, ким би справді хотіли бути. Які поради ви б дали жінкам, котрі працюють або планують працювати у правоохоронній сфері?

– Професія поліцейського – далеко не для кожного. І мова тут не про стать працівника. Моя головна порада при виборі цієї професії така: людина має відчувати, що це для неї, що вона готова до всіх труднощів, з якими зіткнеться на роботі, до нічних змін, до різних викликів, до негативу, бо, як не крути, у нашій роботі він є завжди. Якщо ви не маєте сумнівів в тому, що справитеся з цим, насамперед, морально, то чому б не спробувати, якщо є бажання? Особисто в моєму управлінні ніякої дискримінації з цього приводу немає. Надворі 21-е століття, тож час розуміти, що жінка може реалізувати себе в будь-якій сфері, як і чоловік.

Що, на вашу думку, варто робити в забезпеченні рівних прав жінок і чоловіків у правоохоронних органах та як УАППО допомагає вам це втілювати?

– Гадаю, що кожному поліцейському та поліцейській важливо, щоб їх чули, щоб до них дослухались та зважали на їхню думку. Реформа поліції свого часу відбулась, і я вважаю, що вона вдала. Але все одно ми ще маємо над чим працювати, є чимало прогалин в законодавстві. Для того, щоб змінювати ситуацію на краще в будь-якій сфері, варто не сидіти на місці, а рухатись і щось для цього робити.

УАППО – це платформа для відкритого спілкування та обміну досвідом, де кожен її учасник буде почутим. Чимало поліцейських з мого управління є членами Асоціації і вони задоволені.

Що вас надихає в житті і спонукає рухатись уперед?

– У житті мене надихає чимало речей, про які ми іноді й не замислюємося. І це не обов’язково щось глобальне. Це улюблена справа, можливість подорожувати, бачити нові місця, насолоджуватися природою, мати час для хобі. Я люблю грати у футбол, рибалити. Коли займаюся тим, що приносить задоволення, на душі спокійно. Разом усе це і дає наснагу рухатись уперед. Ну і, звичайно, головним моїм рушієм є люди, які мені дорогі, які мене підтримують та вірять у мене.

Які люди чи події найбільше вплинули на ваше становлення як особистості?

– Вважаю, що кожна людина, яка зустрічається нам на життєвому шляху, так чи інакше впливає на нас. Хтось більше, хтось менше. Одні позитивно, інші, на жаль, негативно, але й такий досвід потрібен кожному.

Особистий кабінет
Запам'ятати мене
Ми у Facebook
Ми у Twitter
Підтримати УАППО