УАППО

Українська асоціація представниць правоохоронних органів

Поодинці ми сильні,
разом ми могутні

Рахі Ворія

Новини — УАППО в обличчях. Світлана Михайловська

УАППО в обличчях. Світлана Михайловська

У рубриці “УАППО в обличчях” будемо знайомитися ближче з представницями Асоціації. Кожній із них ми ставимо 5 питань – про робоче й особисте. Першою героїнею рубрики стала начальник Управління патрульної поліції в Запорізькій області, старший лейтенант поліції, член правління УАППО Світлана Михайловська.

Як ви стали правоохоронцем, що підштовхнуло обрати цей фах?

– Як би це смішно не звучало, проте ще з дитинства (клас 7-8) в мене було дуже завищене відчуття справедливості, тому я мріяла бути адвокатом і допомагати людям. Так би мовити, щоб усе й усюди було по справедливості. З таким моїм ставленням до світу і людей у батьків не було сумнівів, яку саме професію мені слід обрати. Тож уся родина підтримувала й уболівала за мене, коли я вступала у Львівський державний університет внутрішніх справ, тим паче що дев’ятеро моїх однокласників також обрали цю професію.

Жінок, котрі працюють у нібито “чоловічих” професіях, не завжди сприймають як рівних. Зокрема через це, деякі жінки не стають тими, ким би справді хотіли бути. Які поради ви б дали жінкам, котрі працюють або планують працювати у правоохоронній сфері?

– Становище жінки є важчим, ніж чоловіка. Усі піддають сумніву її професійні якості, здатність керувати, випробовують силу характеру. Якщо жінка когось підтримує – її звинувачують у тому, що вона керується почуттями, а якщо по-чоловічому придушує свої емоції, стає авторитарною – критика посилюється. Я би пропонувала жінкам ставити перед собою цілі й іти до них, постійно підвищуючи свої знання та навички, професіоналізмом завойовувати авторитет серед колег.

Основна порада – жити своїм життя, втілювати свої плани та мрії, не відволікаючись на стереотипи й поради оточення.

Що, на вашу думку, варто робити в забезпеченні рівних прав жінок і чоловіків у правоохоронних органах та як УАППО допомагає вам це втілювати?

– У поліції немає жінок і чоловіків, є поліцейські. Нова поліція є структурою без навіяних стереотипів – гендерних, вікових та інших.

УАППО всіляко сприяє розвитку жінок у правоохоронних органах та підтримує ідейно, юридично й консультаційно. Асоціація об’єднує жінок із різних підрозділів МВС і тим самим допомагає отримувати досвід для подальшої реалізації у своїй роботі. Створює сприятливе середовище для покращення становища жінок і чоловіків у правоохоронних органах.

Що вас надихає в житті і спонукає рухатись уперед?

– Мене надихає мій колектив, патрульні поліцейські, які в силу різних особистих обставин виходять на службу і допомагають людям, попри часту несправедливість з якою вони стикаються. Коли ти бачиш, як відбуваються зміни на краще, яку благородну роботу роблять твої колеги, і ти є частинкою цього колективу, то хочеться рухатися виключно вперед, продовжувати позитивні зміни в суспільстві.

Які люди чи події найбільше вплинули на ваше становлення як особистості?

– Найбільше вплинув мій батько. Для дівчинки виховання саме тата є дуже важливим. Він навчав мене по правді жити, по справедливості вчиняти, опікувався нами й підтримував у всіх моїх починаннях, попри тисячі проблем. Терпляче витримував усі мої негаразди. Скерував мене на шлях, яким я іду, і надалі підтримує.

Ще у моєму житті важливу роль зіграла Леся Миронівна Томаневич, заступник декана економічного факультету МВС. Дивлячись на неї у студентські роки як на жінку-керівника, я хотіла бути на неї схожа. Це приклад професіоналізму, порядності, справедливості, вишуканості. Коли я ще була юною, Леся Миронівна допомагала мені добрим словом, порадою та настановою долати ті внутрішні бар’єри, які виникали.

Особистий кабінет
Запам'ятати мене
Ми у Facebook
Ми у Twitter
Підтримати УАППО