В УАППО стартували тренінги "Компетенції для професійного зростання"

На сьогодні ефективне практичне втілення міжнародних та національних стандартів із впровадження ґендерної рівності в Україні – неможливе без чіткого розуміння суті цих норм.

З усвідомленням цього, Українська асоціація представниць правоохоронних органів за підтримки Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's Fund у співпраці з Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine та за сприяння МВС України ініціювала проведення серії тренінгів для членів та членкинь Асоціації для підвищення обізнаності щодо положень Стамбульської конвенції, Національного плану дій на виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» та Державної стратегії забезпечення ґендерної рівності.

Перша серія тренінгів в межах ініціативи вже завершилась. Впродовж трьох днів учасники й учасниці опрацювали такі теми:

  • ґендерно зумовлене насильство та його види;
  • сексуальне насильство пов’язане із конфліктом;
  • положення Стамбульської конвенції та Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»;
  • державна ґендерна політика: міжнародний та український виміри в умовах війни;
  • а також протидія стресу й превенція емоційного вигорання в умовах надзвичайної ситуації.

Тренерами заходу стали досвідчені практики з ГО «Ла Страда-Україна», Апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики, МВС України та Центру психічного здоров’я «Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Надалі ці тренінги охоплять близько 120 представників та представниць правоохоронних органів, й стануть поштовхом до підвищення їхніх компетенцій для професійного зростання й втілення якісних змін в країні.